Jedziesz przez odludny odcinek pustyni. Nagle twój samochód zatrzymuje się. Czy wiesz jak przetrwać, gdy utkniesz na pustyni?

Istnieje wiele kroków i środków ostrożności, które należy podjąć podczas podróży przez dowolny rodzaj odległego obszaru. Oto lista kontrolna wskazówek, które pomogą Ci przygotować się i przetrwać, gdy Twój samochód utknie na pustyni.

samochód terenowty

Zanim wyruszysz

1. Zabierz ze sobą niezawodną jednostkę GPS lub użyj swojego telefonu, jeśli ma GPS.

2. Nie zapomnij o twardej kopii map, na wypadek gdyby telefon nie działał, gdy będziesz go potrzebował. Odludne obszary są nazywane odludnymi nie bez powodu. Są one w środku niczego, więc szanse są nie dostaniesz zasięg komórkowy.

3. Całkowicie naładuj telefon komórkowy przed wyruszeniem w drogę.

4. Dowiedz się o szczegółach trasy, którą jedziesz i zwracaj uwagę na znaczniki kilometrów.

5. Upewnij się, że masz ze sobą zapasową oponę i niezbędne narzędzia na wypadek przebicia.

6. Spakuj dużo jedzenia i wody na podróż.

7. Trzymaj kilka koców w bagażniku samochodu. Tak, pustynie są gorące w ciągu dnia, ale mogą stać się bardzo zimne w nocy.

8. Skompletuj zestaw awaryjny z takimi rzeczami jak środki pierwszej pomocy, latarki i flary.

9. Przed wyruszeniem w podróż zapoznaj się z podstawami konserwacji samochodu . Naucz się jak chłodzić silnik, zmieniać opony itp.

Po awarii

10. Nie wpadaj w panikę.

11. W razie awarii trzymaj się swojego pojazdu, chyba że teren jest całkowicie bezludny.

12. Racjonuj jedzenie i wodę. Nie chcesz, aby szybko się skończyły, jeśli wygląda na to, że dotarcie do pomocy zajmie trochę czasu.

13. Podczas czekania nie wystawiaj się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Wykorzystaj każdy cień, który możesz uzyskać z samochodu.

14. Spróbuj naprawić swój pojazd , jeśli to możliwe, lub uzyskaj pomoc od przejeżdżającego kierowcy.

15. Jeśli jest noc, spróbuj ostrzec przejeżdżających kierowców flarą.

16. Wezwać pomoc przez telefon komórkowy lub satelitarny.

17. Podróżuj nocą, jeśli jesteś zmuszony do wędrówki do najbliższego skrawka cywilizacji. Pozwala to na dłuższą podróż z mniejszym prawdopodobieństwem wyczerpania cieplnego.

Wskazówka dodatkowa: Zawsze daj komuś znać, że wybierasz się na wycieczkę przez pustynię. Podaj przybliżony czas przybycia, aby można było skontaktować się ze służbami ratunkowymi, jeśli nie będzie Cię zbyt długo.

Dowiedz się więcej na https://montujeopony.pl.