1.Batmobil

Szczerze mówiąc, ta lista nie byłaby dokładna, gdyby nie uwzględniono na niej Batmobilu. Tak, wiemy, że Batman ma również Bat-śmigłowiec, Bat-cykl i Bat-łódkę - ale nic nie pobije jego Batmobilu. Niesamowite jest to, że przeszedł on ponad 100 różnych transformacji w serii komiksów.

2.Motocykl Ghost Ridera

Kto mógłby zapomnieć o niezniszczalnym, płonącym motocyklu? Według komiksu, rower reaguje na mentalne polecenia Ghost Ridera, i nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać się do niego, kiedy tego potrzebuje. Jest również zdolny do jazdy na każdej powierzchni - nawet na wodzie!

3.Green Hornet's Black Beauty

Ta jazda jest również wyposażony we wszystkie super gadżety, że Green Hornet i jego sidekick Kato może ewentualnie potrzebować podczas walki z przestępczością! Kiedy samochód po raz pierwszy zadebiutował w komiksie, był oparty na Pontiacu Banshee. W najnowszym filmie fabularnym twórcy postanowili użyć klasycznego Chryslera Imperial.

4.Harley Kapitana Ameryki

Podobno w komiksach Kapitan Ameryka przechowuje ten niestandardowy chopper Harley Davidson w garażu serwisowym w Brooklyn Heights. W rzeczywistości, chopper Kapitana Ameryki w filmie Easy Rider został zbudowany przez Petera Fondę na bazie Harleya Davidsona Hydra Glide z 1952 roku, który pozbawiony był wszystkich wygód, aby uzyskać czysty wygląd.

http://farm9.staticflickr.com/8289/7734321448_51685c53c6_b.jpg

5.Wózek inwalidzki Profesora X

Wiemy, że wózek inwalidzki Profesora X nie jest sam w sobie pojazdem mechanicznym, ale uznaliśmy, że zasługuje na specjalne wyróżnienie. Jest całkiem zgrabny i zawsze zastanawialiśmy się, jak szybko może na nim jeździć.

Czy przychodzi wam do głowy jeszcze jakaś ikoniczna komiksowa przejażdżka?