Z samochodów jest jednym z najważniejszych potrzeb konsumentów dzisiaj, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby rozpoznać niektóre z osób, które dokonały wielkich rzeczy w przemyśle motoryzacyjnym. Wielki ogrom pracy idzie do koncepcji, technologii i rozwoju samochodów, które jeździmy, więc tutaj uznamy 10 z najbardziej wpływowych ludzi obecnie w przemyśle samochodowym.

Poniższe 10 osób jest związanych z różnymi podmiotami przemysłu samochodowego lub transportowego i odpowiada za podejmowanie decyzji niezbędnych do tego, aby nasze ogólne wrażenia z jazdy były bezpieczne, wygodne, nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Niektórzy z nich są dyrektorami generalnymi, prezesami i przewodniczącymi popularnych korporacji samochodowych, a inni są odpowiedzialni za ogólny design i atrakcyjność.

Bez ciężkiej pracy tych i wielu innych osób nie mielibyśmy niezawodnych pojazdów, które codziennie dowożą nas do celu. Wielu liderów branży motoryzacyjnej nie otrzymuje jednak zbyt wielkiego uznania za swoją ciężką pracę. Oto 10 najbardziej wpływowych osób w przemyśle samochodowym.

Alan Mulally - dyrektor generalny Ford Motor Company.
Elon Musk - współzałożyciel Tesla Motor Company.
Chung Mong Koo - Prezes Hyundai Motor Company.
Luca di Montezemolo - Prezes Ferrari
Mark Reuss - Prezes GM North America
Walter de Silva - szef działu projektowego Volkswagen Auto Group
Adrian van Hooydonk - Dyrektor Designu BMW Group
Rupert Stadler - Prezes Audi Auto Group
John Krafcik - Prezes Hyundai USA
Eddie Alterman - redaktor naczelny magazynu Car & Driver
Ray Lahood - Sekretarz Transportu Stanów Zjednoczonych