Co to jest myjnia bezwodna?

30 listopada 2015, 14:42 pielęgnacja samochodu

Trzy najczęstsze metody mycia samochodu to mycie wiadrem, myjnia komercyjna i myjnia bezwodna.

Porównanie tych trzech metod jasno pokazuje, że myjnia bezwodna jest najbardziej przyjazna dla środowiska - oszczędza nie tylko wodę, ale także środki chemiczne i energię.

Skorzystaj z ofert na myjnie samochodowe

W ostatnich latach myjnie bezwodne zyskały na popularności, ponieważ właściciele samochodów starają się zminimalizować wpływ mycia samochodu na środowisko, a także dlatego, że w wielu krajach coraz powszechniejsze stają się niedobory wody.

Myjnia bezwodna polega na zastosowaniu na pojeździe środka czyszczącego w sprayu. Na rynku dostępnych jest wiele środków czyszczących, które występują w postaci koncentratu lub gotowej do użycia formuły.

Większość środków czyszczących zawiera środki powierzchniowo czynne i polimery, które rozkładają brud na pojeździe, a także pozostawiają poler na samochodzie. Większość środków czyszczących może być używana na wszystkich zewnętrznych obszarach pojazdu, takich jak karoseria, okna i plastikowe wykończenia.

Środek czyszczący jest zwykle nakładany na pojazd, a następnie wycierany przy użyciu ściereczki z mikrofibry, po czym polerowany przy użyciu innej czystej ściereczki, aby nadać mu suchy połysk.

Korzystanie z myjni bezwodnej jest zalecane tylko w przypadku pojazdów, które mają lekką warstwę brudu - idealna do utrzymania pojazdu w czystości pomiędzy myciem wiadrem a myjnią komercyjną.

Oprócz korzyści dla środowiska, myjnia bezwodna pozwala na mycie pojazdu gdziekolwiek chcesz, ponieważ wszystko czego potrzebujesz to środek czyszczący i ściereczki - idealne rozwiązanie, gdy nie masz dostępu do źródła wody.

Ze względu na dużą liczbę i różnorodność środków czyszczących do myjni bezwodnych dostępnych na rynku, ważne jest, aby w pełni zbadać każdy produkt i upewnić się, że zawsze sprawdzasz produkt pod kątem wytycznych i instrukcji producenta przed zastosowaniem go w swoim pojeździe.

Zyskaj do kwot za pielęgnację samochodu

Wszystko o Pielęgnacja samochodu

  • Pielęgnacja samochodu i dlaczego jest ważna
  • Jak przeprowadzić mycie silnika samochodu
  • Jak umyć samochód
  • Jak polerować samochód
  • Co to jest myjnia bezwodna?