Oto najlepsze zimowe akcesoria samochodowe

03 stycznia 2018, 10:39 akcesoria zima góra 10

Istnieje nieskończona ilość akcesoriów dostępnych dla Twojego samochodu, ale co szczególnie warto mieć w samochodzie tej zimy?
Zapytaliśmy naszych mechaników, jakie akcesoria

wybrali sami i co polecają innym właścicielom samochodów. Poniższe propozycje mogą posłużyć jako inspiracja do tego, co może być fajnym prezentem zimowym dla Twojego samochodu:

Top 10 akcesoriów

1. Skrobaczka do lodu

Numer jeden na liście mechaników. Podczas skrobania lodu z samochodu należy uważać, aby usunąć cały lód z obszaru, do którego docierają wycieraczki przedniej szyby. W przeciwnym razie guma na wycieraczkach zużyje się zbyt szybko.

2. Spray do usuwania lodu

Możesz kupić spray, który ułatwia zeskrobywanie lodu i może zaoszczędzić kilka minut na odmrażaniu przedniej szyby.

3. Sztyft silikonowy do gumowych listew samochodu

Każdy, kto doświadczył, że nie może otworzyć drzwi, bo przymarzły do gumowej listwy, wie, jak uniknąć takiej sytuacji. Zwykły sztyft silikonowy, rozsmarowany na gumowej listwie samochodu, może uratować Cię przed zamarzniętą sytuacją.

Wyceń naprawę samochodu

4. Pokrowiec na przednią szybę

Jeśli lód i śnieg są częstymi gośćmi w Twoim miejscu zamieszkania, osłona (lub koc) na przednią szybę może uchronić Cię przed koniecznością wyciągnięcia skrobaczki do lodu. Choć nie jest to konieczne, jest to jednak przydatny dodatek, jeśli nie masz garażu lub podziemnego parkingu.

5. Łopata

W przypadku konieczności jazdy po śniegu, nie trzeba wiele, aby samochód utknął. Każdego roku tysiące ludzi wzywa pomocy. Często wystarczą 3-4 łopaty, aby koło znalazło się na twardym podłożu.

6. Opony zimowe

Nie jest to właściwie dodatek, ponieważ wszyscy mechanicy decydują się na zmianę opon na zimowe

. Ale skoro doświadczenie mówi nam, że 20-30% kierowców jeździ w zimie na oponach letnich, warto wspomnieć o oponach jako o istotnej inwestycji w bezpieczeństwo na drodze. Alternatywą jest jazda na oponach letnich, co szczerze mówiąc jest dla nas przerażające, ponieważ wiemy, jak źle takie opony zachowują się na oblodzonej lub zaśnieżonej drodze.

7. Żarówki z dodatkowym oświetleniem

Większość żarówek montowanych fabrycznie w samochodach to żarówki halogenowe. Są one tanie w produkcji i mają długą żywotność, ale nie dają tyle światła co np. ksenonowe czy LED.

Można dostać żarówki, które dają ponad dwukrotnie więcej światła. Zapewnia to znaczny wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najlepsze żarówki świecą ponadto o 30 procent dalej niż standardowe, co pozwala jeszcze wcześniej dostrzec przeszkody. Jedynym minusem jest to, że żywotność tych żarówek jest krótsza niż tańszych żarówek halogenowych.

Uzyskaj ofertę na naprawę samochodu

8. Bagażnik na hak holowniczy

Możesz łatwo podwoić przestrzeń w bagażniku za pomocą skrzynki, która jest montowana bezpośrednio na haku holowniczym

. Dzięki temu możesz zyskać 400 litrów dodatkowej przestrzeni, choć obowiązują pewne ograniczenia dotyczące wagi. Nagle zyskasz miejsce na wszystkie dodatkowe ubrania na wyjazd na narty. Zaletą montażu boxu bagażowego na haku holowniczym jest to, że w przeciwieństwie do boxu dachowego, nie wpływa on negatywnie na aerodynamikę pojazdu. Dzięki temu możesz osiągnąć prawie taki sam przebieg.

9. Nowe akumulatory

Mechanicy wiedzą, że akumulator jest winny w większości samochodów, które są odholowywane do warsztatu. Podobnie jak Ty, mechanicy nie mogą się przejmować, że rano wita ich zimny i martwy akumulator. Dlatego zanim nadejdzie mroźna zima, decydują się na wymianę akumulatora na nowy lub prawie nowy

.

10. Spray do smarowania zamków

Jeśli posiadasz samochód, który można otworzyć tylko za pomocą kluczyka, możesz znaleźć się w sytuacji, w której zamarznie Ci zamek. Niestety, codziennie zdarza się, że właściciele samochodów nie mogą otworzyć swojego samochodu, ponieważ zamek jest zamarznięty. Takiej sytuacji można łatwo uniknąć, jeśli tylko zadbasz o regularne smarowanie zamka za pomocą małego sprayu do smarowania zamków.

Jakich akcesoriów należy unikać?

Większość akcesoriów do samochodu jest nieszkodliwa, ale w Autobutler uważamy, że właściciele samochodów powinni być bardziej świadomi akcesoriów samochodowych, które mogą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Na przykład:

Zapachowe odświeżacze samochodowe

Odświeżacz samochodowy może zasłaniać Ci widok i często zawiera dużo substancji chemicznych, które w najgorszym wypadku mogą powodować alergie. Jeśli chcesz mieć ładny zapach, możesz wyczyścić swój samochód - lub kupić specjalny hipoalergiczny zapach do klimatyzacji.

Kostki do gry lub miękkie zabawki na lusterku samochodowym

Mogą wyglądać słodko, ale para dużych pluszowych kostek do gry zabiera część twojej wizji, często na wysokości pieszego.

Odmrażacz domowej roboty

Zbyt wiele samochodów wjeżdża do warsztatu z uszkodzonym lakierem lub szybami, ponieważ właściciele samochodów używają płynów do odladzania domowej roboty. Uszkodzenia są często spowodowane alkoholem, ale mogą też wynikać z mieszanek soli, które przyklejają się do lakieru. Zamiast tego należy kupić gotową mieszankę dostosowaną do delikatnych samochodów lub zadowolić się zwykłą skrobaczką do lodu.

Wyceń naprawę samochodu