Szacunkowa cena wymiany oleju w Toyocie

04 kwietnia 2019, 10:02 wymiana oleju toyota

Dlaczego wymienia się olej silnikowy?

Olej silnikowy w samochodzie jest ważnym elementem, którego zadaniem jest smarowanie poszczególnych części silnika. Olej silnikowy pomaga zapewnić płynną pracę ruchomych części i jeśli w silniku nie ma wystarczającej ilości oleju, powoduje to zwiększone tarcie. Jeśli lub gdy ilość oleju spada, pozostały olej staje się bardziej obciążony i istnieje ryzyko uszkodzenia ważnych części silnika.

Cena średnia Min - max
£ 79 £ 65 - £ 93 Skorzystaj z oferty

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Aby zapobiec sytuacji, w której w silniku brakuje oleju lub olej stracił swoje właściwości smarne, należy często sprawdzać poziom oleju i zlecać wymianę oleju silnikowego zgodnie z zaleceniami producenta. W instrukcji serwisowej jest napisane, na jakim oleju pracuje Twój samochód i jak często olej powinien być wymieniany.

Jeśli masz wątpliwości, zapytaj w lokalnym warsztacie, gdzie z gwarancją otrzymasz informacje o rodzaju oleju, który powinieneś użyć, jeśli Twój samochód wymaga dodatkowego napełnienia pomiędzy dwiema regularnymi wymianami oleju.

Uzyskaj oferty wymiany oleju - Toyota

Zaoszczędź pieniądze na następnej wymianie oleju

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są koszty wymiany oleju w Twojej Toyocie

, pomogliśmy Ci, obliczając średnią cenę regularnej wymiany oleju w Twojej Toyocie - zobacz poniżej.

Jak zaznaczono, jest to cena średnia. Obliczyliśmy cenę na podstawie średniej ze wszystkich ofert wymiany oleju

, które zaakceptowali właściciele Toyoty w warsztatach zrzeszonych w naszym portalu warsztatowym.

Czy trudno Ci się zdecydować, który warsztat wybrać, a następnie na tej stronie przeczytać, jak inni użytkownicy ocenili warsztaty, z których rozważasz skorzystać?

Kiedy należy wymieniać olej silnikowy?

Jeśli w silniku brakuje oleju, zazwyczaj dowiadujemy się o tym z lampki ostrzegawczej na desce rozdzielczej. Lampka ostrzegawcza nie powinna się jednak zapalać, ponieważ oznacza to, że w silniku rzeczywiście brakuje oleju.

Toyota zazwyczaj wymaga wymiany oleju

po przejechaniu 15 000 km. Wiele warsztatów regularnie przeprowadza wymianę oleju w związku z serwisowaniem samochodu. Jednak pomiędzy kolejnymi wymianami oleju silnik może wymagać dodatkowego napełnienia olejem. Dotyczy to w szczególności starszych samochodów, w których silnik "zużywa olej".

Ważne jest, aby silnik nie miał niskiego poziomu oleju, ponieważ powoduje to dodatkowe zużycie. Dlatego dobrze jest sprawdzać poziom oleju silnikowego. Większość producentów zaleca sprawdzanie poziomu oleju raz w tygodniu lub co 2000 kilometrów.

5 dobrych rad dotyczących wymiany oleju

 1. Jeśli planujesz długą podróż drogową, warto sprawdzić poziom oleju przed wyjazdem. Długie, wymagające podróże drogowe o długości kilku tysięcy kilometrów w rzeczywistości zwiększą zużycie oleju i dlatego ważne jest, aby nie rozpoczynać wakacji z niskim poziomem oleju.

 2. Pamiętaj, aby zawsze mieć w samochodzie kanister oleju, gdy wybierasz się w długie trasy.

 3. Ważne jest, aby pamiętać, aby nie mieszać dwóch rodzajów oleju silnikowego o różnych specyfikacjach. W takim przypadku istnieje ryzyko pogorszenia właściwości oryginalnego oleju.

 4. Nie należy rozlewać oleju na silnik podczas tankowania. W najgorszym wypadku może to spowodować pożar w komorze silnika.

 5. Regularna wymiana oleju zapewnia prawidłowe smarowanie części mechanicznych silnika. Nowo napełniony olej silnikowy pomaga również oczyścić silnik i zebrać zanieczyszczenia, które automatycznie gromadzą się w układzie. Gdy olej zaczyna zawierać zanieczyszczenia, zmniejsza się wydajność samochodu, a silnik szybciej się zużywa.

Jak samodzielnie wymienić olej w samochodzie

Wymiana oleju

w samochodzie jest jednym z tych zadań, które właściciel samochodu może zrobić na własną rękę. Przechodzimy tutaj krok po kroku, jak zmienić olej silnikowy w samochodzie.

Po pierwsze, trzeba następujące rzeczy:

- Znajdź pojemnik, który można wykorzystać do zbierania zużytego oleju
- Lejek do wlania nowego oleju
- klucz sześciokątny lub nasadowy do odkręcenia korka spustowego
- nowy olej silnikowy o odpowiednich parametrach
- parę ciężkich rękawicObecnie na rynku dostępne są oleje silnikowe, które są przeznaczone do konkretnego typu silnika. Dlatego zawsze należy dowiedzieć się, jaki typ oleju silnikowego jest najlepszy dla danego samochodu. Informacje na ten temat można zazwyczaj znaleźć w instrukcji serwisowej samochodu lub zapytać w miejscu, w którym kupuje się olej.

Jeśli zdecydujesz się na zakup oleju silnikowego online, istnieją strony internetowe, na których wystarczy wpisać numer rejestracyjny, aby otrzymać olej pasujący do Twojej Toyoty

.

Wymiana oleju: krok po kroku

 1. Znajdź korek spustowy pod samochodem.
 2. Uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym przez kilka minut.
 3. Wyłączyć silnik i umieścić pojemnik na odpady pod korkiem spustowym.
 4. Użyj klucza nasadowego, aby odkręcić korek spustowy. Pamiętaj, aby używać rękawic, ponieważ olej jest gorący.
 5. Gdy cały olej spłynie, możesz ponownie wkręcić korek spustowy.
 6. Przy wlewaniu nowego oleju silnikowego użyj lejka.
 7. Uruchom ponownie silnik i pozostaw go na biegu jałowym. Upewnij się, że olej nie wycieka z korka spustowego. W razie potrzeby dokręć korek spustowy.
 8. Dobrym pomysłem może być wymiana filtra oleju, który pomaga utrzymać olej w czystości.
 9. Pamiętaj, aby oddać zużyty olej do centrum recyklingu.

Jeśli nie chcesz samodzielnie wymieniać oleju silnikowego, poproś o ofertę na Autobutler

i zleć wymianę oleju silnikowego w swojej Toyocie warsztatowi samochodowemu.

Wyceń wymianę oleju - Toyota