Czy wiesz, że 12 lipca był Collector Car Appreciation Day! Niektóre samochody kolekcjonerskie mogą osiągać ceny od setek tysięcy do milionów, co jest trochę oburzające. W świetle tego święta motoryzacji, pomyśleliśmy, że byłoby idealne, aby skompilować krótką listę pięciu najlepszych klasycznych samochodów, które również nie wypalą dziury w kieszeni. Szczerze mówiąc, kto nie chciałby zasiąść za kierownicą jednego z nich podczas gorącego letniego rejsu? (Wszystkie te ceny są średnie dla dobrego stanu pojazdu zbyt - nie trzeba zakasać rękawy dla tych szczeniaków!)

samochód

1. 1968-1985 Fiat 124 Sport Spider - $9,500

Zaprojektowany i wyprodukowany przez włoskiego producenta samochodów Pininfarina, ten mały klasyk jest słodką ofertą. Spider posiada opcjonalną trzy-biegową automatyczną skrzynię biegów dla ich późniejszych modeli. Około 75% z 200.000, które zostały zbudowane są w Stanach Zjednoczonych, więc znalezienie tych nie będzie tak trudne, jak można się spodziewać.

2. 1964 Ford Thunderbird - $11,500

Ten Firebird czwartej generacji był oferowany w wersji hardtop, kabriolet i Landau. Był również standardowo wyposażony w silnik 300 KM, 390 cu V8 z opcją aktualizacji wydajności 345 KM. Cena jest średnim kosztem dla wersji coupe.

3. 1966 Ford Mustang - $12,500

Mustang z 1966 roku jest jednym z najbardziej popularnych modeli Forda Mustanga w historii z całkowitą produkcją nieco ponad 600 000 sztuk. Ten samochód po prostu krzyczy prędkość i młodość. Ten model w szczególności sportowy kilka ulepszeń w stosunku do swoich poprzedników - więcej opcji kolorystycznych, przeprojektowany grill i opcja automatycznej skrzyni biegów dla submodelu V8.

4. 1978 Chevrolet Corvette Silver Anniversary Edition - 17 000 dolarów

Nawet w nowoczesnych standardach, ten samochód po prostu krzyczy styl. Kiedy ten samochód został po raz pierwszy zaprezentowany z okazji 25-lecia Corvette, był to przykład najbardziej drastycznej zmiany stylu nadwozia, jaką Corvette kiedykolwiek przeprowadziła. Srebrna edycja została przypisana Billowi Mitchellowi, projektantowi samochodów, który zasugerował swój ulubiony kolor dla tego modelu przed przejściem na emeryturę.

5. 1963 Studebaker Avanti $17,500

Mimo, że był to samochód Studebaker'a "Hail Mary", który miał skłonić amerykańską publiczność do odwiedzenia salonów Studebaker'a, jego projekt nadal przyciąga wzrok. Najwyraźniej ich zespół był w stanie wyprodukować ten kontrowersyjny projekt (okna z pleksi?) w zaledwie kilka tygodni.