Większość z nas jest otoczona technologią i wynalazkami w naszym codziennym życiu, które w większości uważamy za oczywiste. Czasami dobrze jest spojrzeć wstecz na to, jak różne technologie, które mamy do dyspozycji, miały swój początek. To może być naprawdę fascynujące, pouczające i inspirujące. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby wasze życie bez dostępu do samochodu lub jakiegokolwiek innego pojazdu?

Współczesny samochód przeszedł długą drogę od swoich skromnych początków pod koniec XIX wieku. Wybierzmy się w podróż, aby poznać początki motoryzacji i wszystkie najważniejsze przełomy, które zostały osiągnięte. Oto bardzo krótka historia samochodów i wynalazców, dzięki którym to wszystko się wydarzyło. 1885 Karl Benz buduje samochód z silnikiem własnej konstrukcji.

Był to pierwszy pojazd, który można było nazwać nowoczesnym automobilem. 1888 Benz zaczyna sprzedawać swoje pojazdy i w ten sposób rodzi się przemysł motoryzacyjny. 1893 W tym roku bracia Frank i Charles Duryea testują pierwszy amerykański samochód napędzany benzyną. Również we Francji zostaje wynaleziona samochodowa tablica rejestracyjna. 1909 Szkocja wnosi swój wkład w świat motoryzacji, wprowadzając hamulec na cztery koła. 1926 Bezpieczne szyby stają się standardowym wyposażeniem wszystkich samochodów produkowanych przez Rickenbackera. 1927 Po 20 latach udanej produkcji żegnamy Model-T Forda, który był odpowiedzialny za zrewolucjonizowanie przemysłu samochodowego. Był to pierwszy w historii samochód produkowany masowo na linii montażowej w Stanach Zjednoczonych.

motoryzacja

1956 Upowszechnia się stosowanie pasów bezpieczeństwa w samochodach, a firmy takie jak Ford, GM i Chrysler oferują je w swoich pojazdach. 1958 Volvo z dumą wprowadza wyściełaną deskę rozdzielczą 1974 Ford wprowadza pierwsze poduszki powietrzne, aby zadbać o bezpieczeństwo kierowców. 1998 Wszystkie nowe samochody osobowe są standardowo wyposażane w podwójne poduszki powietrzne, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby ofiar wypadków. 2010 Wprowadzenie Nissana Leaf jako pierwszego w pełni elektrycznego samochodu produkowanego masowo. Chevrolet Volt ma zaszczyt być pierwszą masowo produkowaną hybrydą typu plug-in.