Pisanie SMS-ów podczas jazdy nie jest bezpieczne.

Nie musisz nam tego mówić, jesteśmy pewni, że widziałeś reklamy AT&T i słyszałeś PSA. Powodem, dla którego każdy konsekwentnie przekazuje tę wiadomość jest to, że jest to wiadomość, która stale musi być przekazywana. Wystarczy jeden poślizg i możesz znaleźć się w złej sytuacji.

Oto kilka faktów na temat pisania SMS-ów i prowadzenia samochodu:

W 2011 roku, 23% kolizji samochodowych dotyczyło telefonu komórkowego, co równa się 1,3 mln wypadków.

Minimalny czas, w którym odrywasz swoją uwagę od drogi podczas pisania SMS-a i prowadzenia samochodu to 5 sekund, co można porównać do jazdy na odległość piłki nożnej bez zwracania uwagi na drogę.

Jeśli piszesz SMS-y podczas jazdy, prawdopodobieństwo wypadku jest 23 razy większe. Rozmowa i słuchanie telefonu stwarza tylko 1,3 raza większe ryzyko wypadku.

Prawo jest lub w końcu będzie przeciwko Tobie:

10 stanów i Waszyngton zabraniają kierowcom korzystania z telefonów komórkowych trzymanych w ręku, co oznacza, że jeśli zostaniesz zauważony z urządzeniem w ręku, zostaniesz ukarany mandatem. (Liczby z czerwca 2012)

32 stany plus D.C. zabraniają początkującym kierowcom używania telefonów komórkowych podczas jazdy. (Stan na czerwiec 2012)

39 stanów i stan D.C. zabraniają wszystkim kierowcom wysyłania wiadomości tekstowych. (Liczby z czerwca 2012)

Prawda jest texting i jazdy nie warto, bez względu na to, jak ważne wiadomości, życie i życie innych są zagrożone. Wiemy, że jest to ponury temat, ale dobro wszystkich na drodze jest dla nas ważne i dlatego musisz usłyszeć to od nas również. Nie pisz SMS-ów i prowadź.

Za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu, odłóż swój telefon gdzieś, gdzie nie będziesz miał do niego dostępu.

Pobierz aplikację mobilną, która przełączy Twój telefon w "tryb jazdy", czyniąc go bezużytecznym, gdy jesteś w samochodzie podczas jazdy. Jak na ironię, najbardziej popularną aplikacją do tego celu jest Drive Mode firmy AT&T.

Nieustannie bądź informowany o niebezpieczeństwach na drodze, jeśli jest nowa aplikacja, którą chcesz mieć cały czas, upewnij się, że trzymasz się od niej z daleka, gdy jesteś na drodze. Nigdy nie zapominaj o niebezpieczeństwach związanych z pisaniem SMS-ów i prowadzeniem samochodu.