Jaki jest koszt serwisu samochodowego dla Citroëna lub DS?

11 czerwca 2019, 13:33 serwis citroen

Jako właściciel samochodu dobrze jest dbać o swoje auto. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i tego, że zadbany samochód dłużej zachowuje swoją wartość i daje większe korzyści z ewentualnej odsprzedaży.

Jedną z kwestii, o których muszą pamiętać wszyscy właściciele samochodów, jest ich serwisowanie. Główną zasadą jest to, że w zależności od tego, jak dużo samochód jest eksploatowany, musi być serwisowany

raz w roku lub raz na dwa lata.

Najczęściej przegląd samochodu Citroën lub DS

musi być przeprowadzony między 10 000 a 30 000 przejechanych kilometrów. Jeśli masz gwarancję na samochód, ważne jest, abyś przestrzegał wymagań marki samochodu dotyczących okresów serwisowania.

W serwisie Autobutler pomogliśmy Ci trochę i obliczyliśmy średnią cenę przeglądu samochodu Citroën lub DS w warsztatach zrzeszonych w Autobutler:

Średnia cena Min - max
£ 118 £ 95 - £ 146 Otrzymaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Prosimy o utworzenie zlecenia, jeśli chcą Państwo otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Wszystkie warsztaty mogą zająć się serwisowaniem Twojego Citroëna lub DS

Jeśli chcesz oddać swój samochód Citroën lub DS do przeglądu, pamiętaj, że wszystkie warsztaty współpracujące z nami w ramach Autobutler

oferują wysokiej jakości przeglądy serwisowe. Dotyczy to zarówno warsztatów autoryzowanych, jak i nieautoryzowanych i, o ile nie uzgodniono inaczej, warsztaty te zawsze postępują zgodnie z instrukcją serwisową.

Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami UE producenci samochodów są zobowiązani do udostępniania wszystkim warsztatom wszystkich danych, harmonogramów serwisowych i biuletynów serwisowych.

Oznacza to w zasadzie, że przegląd serwisowy Twojego samochodu może być przeprowadzony równie dobrze w nieautoryzowanym warsztacie, jak i w autoryzowanym. Dlatego warto również sprawdzić, gdzie można wykonać przegląd serwisowy Citroëna lub DS po korzystniejszej cenie i w warsztacie, któremu się ufa.

Wybór warsztatu to kwestia zaufania

Serwisowanie Citroëna pozwala zapobiegać awariom i naprawom, a jednocześnie zapewnia najbardziej stabilne wrażenia z jazdy.
Jeśli zapytasz autoryzowane warsztaty, twierdzą, że znają Twojego Citroëna najlepiej. Mechanicy są dobrze wyszkoleni i posiadają niezbędną wiedzę specjalistyczną.

Ale nie tylko autoryzowane warsztaty mogą zagwarantować wysoką jakość i wiedzę o Twoim samochodzie. Wiele warsztatów nieautoryzowanych specjalizuje się w określonych markach samochodów, dlatego przy uzyskiwaniu oferty na serwis samochodowy Twojego Citroëna lub DS warto sprawdzić, w jakich markach samochodów specjalizuje się dany warsztat.

Należy też pamiętać, że mechanik w nieautoryzowanym warsztacie mógł być szkolony lub pracował wcześniej w autoryzowanym serwisie Citroëna lub DS i dlatego może wykonywać obsługę samochodu na tym samym poziomie.

Co powinien zawierać przegląd samochodowy?

Przegląd samochodu to łatwy i niedrogi sposób na utrzymanie samochodu w dobrym stanie technicznym:

  • Wymiana oleju i wymiana filtra oleju
  • Uzupełnienie płynu chłodzącego
  • Ponadto, sprawdzenie hamulców, świateł, wycieraczek, akumulatora, pasków napędowych, układu wydechowego i zawieszenia, układu kierowniczego i amortyzatorów.
  • Ponadto, samochód powinien być sprawdzony pod kątem rdzy, podobnie jak hamulce i klocki hamulcowe są sprawdzane.
  • Wreszcie, warsztat powinien również sprawdzić silnik samochodu, skrzynię biegów, rury i wał napędowy.

Inspekcja serwisowa w ścisłej współpracy z warsztatem

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z usług nieautoryzowanego warsztatu za pośrednictwem Autobutlera, przy następnej wizycie samochodu w warsztacie zapytaj, czy nie oferują oni również podobnej, dostosowanej do potrzeb klienta kontroli serwisowej Twojego Citroëna lub DS. To znaczy, przegląd samochodu dostosowany do wieku samochodu i Twoich przyzwyczajeń związanych z jazdą. Pamiętaj, że jeśli jeździsz bardzo rzadko, przegląd samochodu może być konieczny tylko co dwa lata.

Oszczędzaj pieniądze na rachunkach za usługi warsztatowe
Skorzystaj z Autobutlera, aby uzyskać oferty na serwisowanie samochodu. Następnie możesz łatwo porównać warsztaty zarówno pod względem ceny, jak i zawartości pakietu usług. Pamiętaj również, że możesz sprawdzić, jak inni właściciele samochodów ocenili warsztaty, które bierzesz pod uwagę.

Uzyskaj ofertę na usługę - Citroën