Bez względu na to, jak długo byłeś kierowcą na naszych drogach, wiesz, że są tacy kierowcy, którzy doprowadzają cię do szaleństwa. Są to kierowcy, którzy po prostu sprawiają, że chcesz hulk-grip swoją kierownicę i steamroll ich. Poniżej znajdują się najbardziej ohydne nawyki jazdy, które są popełniane codziennie. Proszę, nie bądź TĄ osobą.

Parkowanie w dwóch miejscach

Więc krążyłem po tym samym parkingu przez ostatnie 5 minut i w końcu natknąłem się na wolne miejsce. Uderza mnie okropna świadomość, że nie mogę tu zaparkować - samochód obok jest mniej więcej w połowie drogi do miejsca. MOJE miejsce. Naprawdę, parkowanie prosto nie jest wcale takie trudne. Jeśli wjedziecie na miejsce i zorientujecie się, że jesteście krzywo zaparkowani, naprawienie tego zajmie wam około 10 sekund. O ile nie masz jakiegoś nagłego przypadku medycznego, który sprawi, że przeoczysz tę niedogodność, nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego nie możesz poświęcić tej niewielkiej ilości czasu na ponowne zaparkowanie. Jeśli tego nie zrobisz, nie bądź zaskoczony, jeśli dostaniesz niezbyt przyjazny liścik przyklejony pod wycieraczkami. Wiesz, kim jesteś.

Wcinanie się przed KAŻDEGO podczas łączenia się pasów ruchu

Był znak około pół mili z powrotem, który wyraźnie instruuje, że prawy pas będzie łączyć się z bieżącym ruchem, a w godzinach szczytu ruchu, po prostu czekać na swoją kolej. Zawsze jest ten JEDEN samochód (prawdopodobnie drogi w tym momencie), który decyduje, że jest zbyt uprzywilejowany, aby poczekać dodatkowe 2 minuty, i przesuwa się na ramię tylko po to, aby przeciąć linię ruchu w ostatniej sekundzie. To sprawia, że tracę głowę. W żaden sposób cel podróży tej osoby nie jest ważniejszy niż wszystkich innych czekających w kolejce. Jestem pewien, że wszyscy inni myślą o tym samym. Gratulacje, zaoszczędziłeś sobie około 5 samochodów w korku.

Czekanie cały dzień na skręt w prawo, a potem niewykorzystywanie swojej szansy

Czasami skręcając w prawo, gdy jest nadjeżdżający ruch jest trochę przerażające, jasne. Rozumiem. Ale jeśli oczekujesz, że nagle pojawi się otwór na tyle duży, że zmieści się tam wieżowiec, to masz złudzenia. Po prostu skręć! Zorientuj się w układzie świateł i wykorzystaj okazję, gdy się przed tobą otworzy. Jestem pewien, że wielu z was spotkało się z takim kierowcą. Mają mnóstwo bezpiecznych okazji do skrętu, ale czekają i czekają... i czekają. Oczywiście zawsze dzieje się tak, gdy muszę gdzieś być i mam mało czasu. W pewnym momencie chcę po prostu zatrąbić, aby poinformować ich, że czas jest TERAZ. Zauważyłam, że wielu kierowców w Priusach (przykro mi, Prii) tak właśnie robi.

Wjeżdżanie i wyjeżdżanie z ruchu ulicznego

Wszyscy jadą z tą samą prędkością, nie ma ruchu typu stop-and-go, a jednak zawsze znajdzie się ta jedna osoba, która uzna, że prędkość, którą utrzymujemy jest po prostu o wiele za wolna. Prawdopodobnie widzisz, jak nadjeżdża w twoim tylnym widoku zmieniając pasy, odcinając ludzi jak szaleje. Jest to prawdopodobnie ten sam sprawca, który wyciął cię podczas tego pasa łączą, a teraz on płonie ścieżka wojenna, pozostawiając ludzi po prostu zirytowany i zły.

Nie okazując wdzięczności

To jest chyba najgorsze. I zdecydować, że chcę być dobrym obywatelem i pozwolić komuś iść przede mną, ponieważ są one ciasne miejsce. Wszystko, czego szukam jest to, że mały machnięcie ręką przez ich tylnej szyby, który mówi: "Hej, dzięki za to!". Wtedy nie dostaję nic. Nada. Wdzięczność jest jedną z niewielu rzeczy, które potwierdzają dobrą jazdę, jaką ludzie wykonują każdego dnia. Nie wymaga absolutnie żadnej energii, a jednak może wzmocnić dobroć ludzkości i pokazuje zwykłą przyzwoitość.