Czy to już coś?

Na moich codziennych przejażdżkach do i z pracy zauważyłem zdecydowanie zbyt wiele matowych pojazdów. Na szczęście większość z nich jest matowa czarna, ponieważ jest to naprawdę jedyny matowy kolor, który naprawdę ma sens. Słowo matowy oznacza, w formie przymiotnikowej: matowy i płaski, bez połysku. To jest to, co ludzie robią do swoich samochodów, dzięki czemu wyglądają nudne i płaskie, i zabierając połysk.

Dlaczego?!

To jest moje jedyne prawdziwe pytanie do tych, którzy "matte" ich samochodów. Oczywiście, Justin Bieber jest w tym trendzie, został zauważony skutecznie rujnuje piękne Ferrari 458 Italia przez przekształcenie go Matte Blue. Ale nie możemy być naprawdę zaskoczony, jak Pan Bieber robi wiele rzeczy, które zastanawiają ogół społeczeństwa. Ma też dużo pieniędzy, więc to pewnie bardziej zabawka dla niego. Myślę, że gdybym miał jego pieniądze, to też bym "zmatowił" jeden z moich zabawkowych samochodów.

Najgorsze jest to, gdy zwykli ludzie, którzy posiadają piękne, drogie, luksusowe samochody idą i "matują" swoje samochody. To po prostu sprawia, że się wzdrygam. Śmiało i google matowy kolorowy luksusowy pojazd i zobaczysz kilka przykładów, jeśli to nie sprawi, że cringe następnie wyraźnie jesteś fanem matowej farby. Oto przykład:

Matowe kolorowe pojazdy po prostu zrobić samochód wygląda staro. Wygląda na to, że farba została erodowane do podkładu i dla prawie każdej marki i modelu tam, to po prostu wygląda śmiesznie. Jeden poręczny współpracownik na forum samochodowym porównał ten trend do fascynacji niektórych ludzi z chromowanymi samochodami w latach 80-tych i 90-tych. Ludzie chcą być inni i to jest dobry sposób, aby to zrobić. Dlaczego zabrać jedną z najlepszych części fajnego samochodu (błyszczący piękny lakier)? Odpowiedź jest poza mną, ale mogę bezpiecznie założyć, że dla niektórych ludzi matowy wygląd jest po prostu cool. Mogę to uszanować, ale nie sądzę, że kiedykolwiek się z tym zgodzę. Nawet jeśli Biebs sprawi, że będzie to mainstream.