Czy musisz wymienić pasek rozrządu w swojej Toyocie?

04 kwietnia 2019, 13:01 pasek rozrządu toyota

Ile kosztuje wymiana paska rozrządu?

Pasek rozrządu

w Twoim samochodzie kontroluje interakcję pomiędzy tłokami i zaworami, w wyniku czego pasek rozrządu jest jedną z najważniejszych funkcji silnika.
Cena średnia Min - max
£ 472 £ 323 - £ 698 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Pasek rozrządu składa się z mocnego, syntetycznego materiału gumowego, który z czasem się kruszy. Kiedy to nastąpi, pasek zazwyczaj zaczyna pękać na powierzchni i istnieje ryzyko, że zużyty pasek pęknie podczas jazdy. W takim przypadku może to mieć poważne konsekwencje, ponieważ zawory i tłoki samochodu mogą zostać uszkodzone.

W najgorszym przypadku może to oznaczać konieczność wymiany całego silnika. Dlatego warto zlecić kontrolę i ewentualną wymianę paska rozrządu w Toyocie

, zanim sprawy przybiorą zły obrót.

Pasek rozrządu nie kosztuje tak wiele, ale jego wymiana może być kosztowna. To dlatego, że w niektórych przypadkach może to być trudne i czasochłonne zadanie, aby uzyskać pasek off i zamontować nowy pasek rozrządu.

Czas i robocizna jest największą pozycją na rachunku, gdy pasek rozrządu wymaga wymiany. Dlatego jest to również dobry pomysł, aby zbadać stawkę godzinową z garażu przed samochodem wysłanym do garażu. Nie może być wielkie oszczędności być wykonane przez patrząc na wszystkie opcje.

Na Autobutler, badaliśmy średnią cenę, co to kosztuje, aby mieć pasek rozrządu wymienione

na Toyota. Cena obejmuje wszystkie modele Toyoty i jest oparta na tysiącach ofert, które warsztaty przedstawiły użytkownikom naszego portalu garażowego.

Dzięki naszej usłudze wysłanie samochodu do warsztatu jest szybkie i łatwe. Warsztaty przedstawiają oferty wyłącznie w formie pisemnej, dzięki czemu możesz wygodnie porównać ceny, opis zakresu zlecenia, a także zobaczyć, co inni właściciele samochodów napisali w swoich opiniach o różnych warsztatach. W ten sposób w prosty i łatwy sposób pomagamy Państwu w znalezieniu najlepszego warsztatu w danej cenie.

Rezerwacja pracy paska rozrządu - Toyota

Zwróć uwagę na pasek rozrządu

Jeśli nie wiesz, kiedy Twój samochód miał ostatnio wymieniany pasek rozrządu, a może nawet przejechałeś więcej kilometrów niż wskazano w instrukcji serwisowej, powinieneś zlecić warsztatowi ustalenie, czy nadszedł czas na wymianę paska rozrządu.
Można nawet sprawdzić na własną rękę, otwierając maskę i poluzować pokrywę, która siedzi i chroni pasek rozrządu

.

Sprawdź, czy powierzchnia ma widoczne zużycie. Jeśli wygląda na zużytą, są pęknięcia lub guma zaczyna się strzępić, możesz być pewien, że nadszedł czas na wymianę paska.

W razie wątpliwości należy się dwa razy zastanowić. Pasek rozrządu nie zużywa się stopniowo, jak np. klocki hamulcowe w samochodzie. Zużywa się i nagle pęka. Jest to najgorszy scenariusz, więc jeśli nie możesz ocenić, czy pasek jest zużyty, czy nie, skontaktuj się z warsztatem w celu sprawdzenia go.

Dlaczego pasek rozrządu się zużywa?

Może być trudno powiedzieć coś konkretnego o tym, kiedy pasek rozrządu jest zużyty, ale są pewne warunki, które zużywają pasek bardziej i może spowodować, że zatrzaśnie się przed czasem.

Zmiany temperatury

Pasek rozrządu jest wykonany z materiału gumowego, który przy wysokiej temperaturze rozszerza się i podobnie kurczy, gdy guma jest schłodzona. Duże wahania temperatury, zarówno latem jak i zimą, mogą powodować pękanie gumy na powierzchni.

Wyciek oleju

Wyciek oleju w komorze silnika to poważna sprawa, ponieważ olej na pasku rozrządu

oraz między paskiem a kołami zębatymi może spowodować zsunięcie się paska z koła zębatego i uszkodzenie silnika. Jeśli zauważysz wyciek oleju w komorze silnika, powinieneś natychmiast skontaktować się z warsztatem i rozwiązać ten problem.

Stary pasek rozrządu

Wcześniej, paski rozrządu były zarówno kątowe i trapezowe, a nie tak elastyczne, jak są one dzisiaj. Jeśli jeździsz w starej Toyocie

, upewnij się, że masz zamontowany jeden z nowych pasków rozrządu, które są bardziej elastyczne i trwają znacznie dłużej.

Jeśli samochód nie był eksploatowany przez dłuższy czas

Następnie pasek rozrządu bardzo łatwo stać się sztywne. Poinformować warsztat, jeśli nie jeździć wiele kilometrów w samochodzie, jak mechanik będzie wymienić pasek rozrządu po pewnym czasie, a nie patrzeć na to, ile kilometrów samochód ma napędzany.

Jeśli musisz zabrać samochód do warsztatu, skorzystaj z Autobutlera. Zamów ofertę, jeśli potrzebujesz wymienić pasek rozrządu. Kliknij poniżej, aby zamówić ofertę.

Rezerwacja pracy paska rozrządu - Toyota