Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?

13 maja 2015, 10:44 serwis

W przeciwieństwie do przeglądu MOT, Twój samochód nie może nie przejść przeglądu, więc przygotowanie nie jest tak istotne w tym względzie. Jest ono jednak kluczowe, jeśli chcesz uniknąć opłat za naprawy, które mógłbyś wykonać samodzielnie za ułamek kosztów.

Zapoznaj się z ofertami na usługi serwisowe

Niektóre warsztaty wykonują wszystkie naprawy, które uznają za konieczne, a następnie obciążają klienta kosztami dodatkowej pracy, nawet bez konsultacji z klientem.

Jeśli na przykład w Twoim samochodzie brakuje płynu do mycia szyb lub oleju, z przyjemnością uzupełnią je w warsztacie, ale obciążą Cię kosztami produktów tej samej marki, które możesz kupić za znacznie niższą cenę w sklepie lub w Internecie. Dlatego ważne jest, aby poświęcić kilka minut na sprawdzenie wszystkiego, co możesz, zanim weźmiesz swój samochód do serwisu. Można łatwo uzupełnić płyn do spryskiwaczy w ciągu kilku sekund i będzie w stanie odebrać pojemnik odpowiedniego płynu za mniej niż kilka funtów.

Należy również sprawdzić poziom oleju silnikowego

przed upuszczeniem samochodu i należy kupić olej i uzupełnić go samodzielnie, jeśli okaże się, że jest niski. Pozwoli to zaoszczędzić do 30 funtów, w zależności od tego, z którego garażu korzystasz i o ile zdecydują się zawyżać swoje ceny oleju.

Istnieją również inne rzeczy, które można łatwo zrobić samemu, takie jak napompowanie opon do właściwego ciśnienia i zmierzenie głębokości bieżnika każdej z opon. Jeśli zauważysz, że Twoje opony zużyły

się poniżej zalecanej głębokości bieżnika wynoszącej 3 mm, zmierzenie ich przed serwisem pozwoli Ci na znalezienie najlepszej oferty w Internecie lub w sklepie.

Nie wszystkie warsztaty mają w swojej ofercie szeroki wybór opon, więc możesz nie być w stanie kupić dokładnie tych, które chcesz prosto od dealera. Mogą też pobierać wyższe opłaty niż sprzedawcy internetowi, a jeśli opony trzeba będzie zamówić, trzeba będzie długo czekać. Czasami taniej jest dostarczyć do warsztatu własne części, jeśli samochód wymaga naprawy, niż pozwolić warsztatowi zaopatrzyć się w części dla Ciebie.

W każdym razie, po wykonaniu badań przed podjęciem samochodu do jego obsługi

będzie oznaczać, że bardziej świadomi, jak wiele części powinny kosztować. Jeśli nie masz czasu, aby pozostać przy samochodzie, podczas gdy usługa jest wykonywana, upewnij się, że kiedy go upuszczasz, mówisz mechanikowi, że chcesz być konsultowany przed każdą dodatkową naprawą samochodu. W ten sposób, jeśli okaże się, że trzeba coś wymienić, będziesz miał możliwość rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszą ofertę, lub negocjować z tym samym warsztatem, zanim zobowiążesz się do zapłacenia określonej opłaty.

Uzyskać do cytatów dla usług

Wszystko o serwisowaniu i przeglądach samochodów

  • Już dziś poddaj swój samochód profesjonalnej kontroli.
  • Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?
  • Dlaczego ważne jest, aby serwisować samochód
  • Co powinno być zawarte w przeglądzie Twojego samochodu?
  • Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?
  • Wskazówki, dzięki którym paliwo starcza na dłużej
  • Jak chronić swój samochód przed letnimi upałami
  • Jak wymienić żarówki w samochodzie
  • Jak wymienić wycieraczki i pióra wycieraczek przedniej szyby?

Dostęp do ofert na usługi serwisowe